Direktør
Marie Laurberg
mag.art. i kunsthistorie
marielaurberg@cphco.org
+45 3017 1404
Administrationschef og seniorkurator
Janna Lund
mag.art. i kunsthistorie
janna@cphco.org
+45 2091 3199
PR og Kommunikationschef
Ida Maj Ludvigsen
cand. mag. i visuel kultur
ida@cphco.org
+45 6021 9321
Publikumschef
Christina Thiemer
thiemer@cphco.org
+45 2618 1920
Formidlingschef
Julie Thaning Mikines
cand.mag. i moderne kultur og kulturformidling
julie@cphco.org
+45 2759 3911
Teknisk chef
Andreas Bertilsson
andreas@cphco.org
Seniorkurator
Aukje Lepoutre Ravn
mag.art kunsthistorie
aukje@cphco.org
+45 2098 9423
Café- og butiksansvarlig
Benjamin Lind Krarup
benjamin@cphco.org
+45 5177 7707
Undervisningsansvarlig
Ditte Meyer Nielsen
cand. mag. i kunsthistorie
ditte@cphco.org
+45 3110 7292
Projektleder
Emma Sofie Jensen
Kaospilot
emma@cphco.org
+45 6130 3662
Formidler
Karen Bohøj
Master of Fine Art – Critical and Pedagogical Studies
karen@cphco.org
+45 6166 8680
Teknisk assistent
Lars Almkilde
lars@cphco.org
+45 2641 1610
Assisterende kurator (barsel)
Line Wium Olesen
cand.mag. i kunsthistorie
line@cphco.org
+45 6017 6370
Udstillingskoordinator
Maria Therming
cand.mag. i kunsthistorie
maria@cphco.org
+45 5362 1303
Kuratorassistent
Marie Amalie Skinnebach
cand.mag. i kunsthistorie
marieamalie@cphco.org
+45 2127 5060
Grafisk designer og kommunikationskoordinator
Mia Becktor
MA i design
mia@cphco.org
+45 2395 0306
Arkitekt
Nina Ballegaard
nina@cphco.org
Publikumskoordinator
Siri von Essen
cand. comm
siri@cphco.org
+45 6133 0046
Økonomi- og administrationsmedarbejder (barsel)
Thilde Gai Fangel
thilde@cphco.org
+45 2825 0523
Økonomi- og administrationsmedarbejder (barselsvikar)
Tilde Bryant Vestergaard
tildebryant@cphco.org
+45 3027 0880
Projektmedarbejdere
Mohammed Azam
Caféværter
Amalie Vibe Larsen
Bjarke Tobias Høver Flensburg
Brendan Boehning
Heva Vaupel
Julia Nouroozi
Lærke Frilund
Malene Strange Lund
My Abrahamsen
Sille Padkjær
Udstillingsværter, værkstedsformidlere og undervisere
Ada Karoline F Mittelstadt
Adam Oreskov Kierkegaard
Albin Spenner
Alma Akua
Alma Torp
Amanda Lydert Borg Svendsen
Andrea Sloth Thomsen
Brage Sørlie Kaale
Cath Mathilde Borch Jensen
Cathrine Sørensen
Cecilie Evert Kjær
Christian Schytt Fisker
Christine Bonnichsen Søndergaard
Clara Jespersen Friis
Clara Reeh
Damai Syarifuddin
Elisabeth Bonnichsen Søndergaard
Ida Lodsgaard
Ina A. Mance
Johannes Hartung Jørgensen
Jules Esbjørn Hess
Julie Koldby
Julius Sytmen Kirketerp
Karoline Gabel
Katja Crevar
Kristine Balduin Lee
Lisa Kappe
Lise Johansson
Marie Ledet Aagaard
Mille Storx
Noel Neuschütz
Olivia Jo Hal Hedeskov
Olivia Rode Hvass
Oskar Lauge Dahlberg
Ronja Falk
Silas Wirén
Sophie Sommer de Jong
Sunniva Winther Skåre
Søren Esper Henning
Thomas Nordkap
Tringa Gashi
Yasmina Nedjoua
Bestyrelse
Formand
Erik Jacobsen
Bestyrelsesformand
Næstformand
Jens Faurschou
Faurschou
Caroline Søeborg Ahlefeldt-Laurvig-Bille
Partner Amrop
Lars-Erik Houmann Christensen
Partner 2L Holding A/S
Philip S. Thorsen
Partner Mazanti-Andersen Korsø Jensen